Aktualności i wydarzenia

IMG_20151218_102003

PIERNIKOWE WARSZTATY DLA GRUP SZKOLNYCH W MUZEUM KULTURY SZLACHECKIEJ 2018

Muzeum Kultury Szlacheckiej w Kopytowej,  zaprasza do udziału w piernikowych warsztatach twórczych. Udział w zajęciach z zakresu wyrobu pierników figuralnych  jest fantastyczną zabawą edukacyjną przybliżającą lokalne tradycje  Zajęcia dla grup zorganizowanych organizujemy przez cały rok . Rezerwacji można dokonywać telefonicznie pod numerem 788837412, lub za pomocą e-maila: muzeum.kopytowa@gmail.com. Serdecznie zapraszamy do udziału w fantastycznej zabawie!

_DSC3812

MUZEUM KULTURY SZLACHECKIEJ OFERTA EDUKACYJNA

logo kopytowa

Serdecznie zapraszamy nauczycieli, młodzież szkolną oraz wszystkich ceniących ambitną zabawę do udziału w kreatywnych warsztatach twórczych i lekcjach muzealnych organizowanych przez Muzeum Kultury Szlacheckiej w Kopytowej, oraz Muzeum Zamkowe Kamieniec w Korczynie/Odrzykoniu.

Jeżeli planujecie organizację wycieczki szkolnej, której program przybliży uczestnikom wybrane zagadnienia z zakresu historii, literatury i lokalnej tradycji oraz będzie zawierał elementy edukacji plastycznej ukierunkowane na rozwój kreatywności warto wybrać ofertę przygotowaną przez Muzeum Kultury Szlacheckiej w Kopytowej.

Oferta edukacyjna Muzeum Kultury Szlacheckiej obejmuje udział w zajęciach twórczych piernikowego rękodzieła oraz lekcje muzealne połączone ze zwiedzaniem dworu szlacheckiego z przełomu XVII/XVIII wieku. Niniejsza propozycja stworzona została w oparciu o autorski program zwiedzania uwzględniający organizację tematycznych warsztatów z wyrobu piernika figuralnego oraz opcjonalne zajęcia z zakresu ceramiki. Zajęcia połączone są z lekcją muzealną i odbywają się w piwnicach Dworu w Kopytowej, który niegdyś należał do sławnych z wypieku pierników Cystersów. Obecnie w byłym folwarku zakonnym mieści się Muzeum Kultury Szlacheckiej prezentujące wnętrza autentycznej tradycyjnej siedziby szlacheckiej – muzeum wnętrz i tradycji. Muzeum w 2013 roku otrzymało nagrodę Ministerstwa Kultury za najbardziej zadbany zabytek. Właśnie tu,
w piwnicach dworskich powstała interaktywna pracownia piernika – „Piernikarnia Kopytowska” świadcząca usługi z zakresu edukacji plastycznej – autorskie warsztaty twórcze skierowane do dzieci i młodzieży oraz całych rodzin.

 

Plan warsztatów piernikowego rękodzieła obejmuje:

 1. Zwiedzanie Muzeum Kultury Szlacheckiej w Kopytowej z przewodnikiem połączone z lekcją muzealną na temat lokalnych tradycji i kultury dawnej.
 2. Udział w kreatywnych warsztatach tworzenia pierników figuralnych lub tematycznych.

W programie warsztatów:

 • Uczestnicy zajęć zapoznają się z tradycjami wyrobu piernika oraz jego rodzajami.
 • Uczestnicy samodzielnie zagniotą ciasto piernikowe i wypełnią nim wybrane formy, oraz odtworzą zaprojektowane ozdoby piernikowe.
 • Stworzone pierniki zostaną wypieczone w piecu.
 • Powstałe prace będą pamiątka z pobytu w Muzeum Kultury Szlacheckiej.

Cennik usług:

 • Organizacja warsztatów – „Piernikowe warsztaty twórcze dla dzieci i młodzieży szkolnej w Muzeum Kultury Szlacheckiej” – 18 zł/osoba (w pakiecie z lekcją muzealną i zwiedzaniem muzeum).
 • Przybliżony czas trwania zwiedzania muzeum z przewodnikiem, oraz udziału
  w warsztatach z wyrobu piernika: 140 minut

 

 • Organizujemy również zajęcia z zakresu ceramiki „Ceramiczne inspiracje – warsztaty ceramiki” W ramach warsztatów uczestnicy zapoznają się z technikami modelowania i produkcji gliny oraz technikami zdobienia – 19 zł/osoba (w pakiecie
  z lekcją muzealną i zwiedzaniem muzeum)
 • Przybliżony czas trwania zwiedzania muzeum z przewodnikiem, oraz udziału
  w warsztatach z wyrobu piernika: 150 minut

 

PROMOCJA – PAKIET WARSZTATÓW PIERNIKOWYCH I CERAMICZNYCH ZE ZWIEDZANIEM MUZEUM KULTURY SZLACHECKIEJ – 30 ZŁ/OSOBA

 • Przybliżony czas trwania zwiedzania muzeum z przewodnikiem, oraz udziału
  w warsztatach z wyrobu piernika i ceramiki: 280 minut.
 • Organizujemy również ogniska z kiełbaskami dla grup szkolnych. Koszt – 12 zł/osoba.

 

IMG_20150211_153153

WARSZTATY CERAMIKI DLA WYCIECZEK SZKOLNYCH NA ZAMKU KAMIENIEC

Ceramiczne inspiracje – warsztaty ceramiki w murach Zamku Kamieniec – 19 zł/osoba

W skład pakietu wchodzi:

 • Organizacja warsztatów z ceramiki
 • Zwiedzanie obiektu oraz dwóch sal muzealnych z eksponatami zgromadzonymi w trakcie wykopalisk, oraz pamiątkami z czasów świetności zamku.
 • Podczas oprowadzania przewodnik przedstawia genezę powstanie komedii „Zemsta” Aleksandra Fredry, oraz historię zamku.
 • Zwiedzanie interaktywnej sali kar z działającymi eksponatami. Uczestnicy mogą sprawdzić działanie poszczególnych eksponatów, oraz wysłuchają powieści o mrokach średniowiecza dostosowaną do wieku zwiedzających.