Aktualności i wydarzenia

mapa dojazdu

UWAGA UTRUDNIENIA DROGOWE!

UWAGA! Obecnie na odcinku Krosno – Głębokie – Zamek Kamieniec trwają roboty drogowe. Przejazd tą trasą jest możliwy wyłącznie dla mieszkańców. Od jutra tj. 22.10.20 r. zamknięta będzie również droga od Czarnorzek – Prządek
Jedyna trasa dojazdu do ruin jest zaznaczona poniżej na mapce. Dojazd jest możliwy wyłącznie od strony Korczyny, ulicą Zamkową. Uwaga ograniczenia tonażu 2,5 tony!!!
mapa dojazdu

GODZINY OTWARCIA WSTĘP WYŁĄCZNIE W MASECZCE OCHRONNEJ

Informujemy iż ruiny zamku Zamek „Kamieniec” Odrzykoń/Korczyna są dostępne do zwiedzania w reżimie sanitarnym wynikającym z rozporządzenia MZ. Wstęp na teren ruin i budynków wyłącznie w maseczkach. Przy wejściu znajdują się punkty do dezynfekcji rąk, oraz rękawiczki. Należy obligatoryjnie zachować odległość 1,5-2 metrów pomiędzy zwiedzającymi. Istnieją ograniczenia ilości zwiedzających.

Obiekt jest dostępny dla zwiedzających w okresie:

6.05.2020 do 25.06.2020  – w godz. 10:00 – 18:00

26.06.2020 do 30.09.2020 – w godz. 10:00 – 18:00

W razie opadów deszczu możemy być niedostępni. Prosimy dzwonić.

Poza sezonem turystycznym  w okresie jesienno – zimowym (listopad – marzec), obiekt jest niedostępny do zwiedzania dla turystów indywidualnych z uwagi na trudne warunki terenowe, oraz prowadzone prace konserwatorskie.

 
_DSC3812

MUZEUM KULTURY SZLACHECKIEJ OFERTA EDUKACYJNA

logo kopytowa

Serdecznie zapraszamy nauczycieli, młodzież szkolną oraz wszystkich ceniących ambitną zabawę do udziału w kreatywnych warsztatach twórczych i lekcjach muzealnych organizowanych przez Muzeum Kultury Szlacheckiej w Kopytowej, oraz Muzeum Zamkowe Kamieniec w Korczynie/Odrzykoniu.

Jeżeli planujecie organizację wycieczki szkolnej, której program przybliży uczestnikom wybrane zagadnienia z zakresu historii, literatury i lokalnej tradycji oraz będzie zawierał elementy edukacji plastycznej ukierunkowane na rozwój kreatywności warto wybrać ofertę przygotowaną przez Muzeum Kultury Szlacheckiej w Kopytowej.

Oferta edukacyjna Muzeum Kultury Szlacheckiej obejmuje udział w zajęciach twórczych piernikowego rękodzieła oraz lekcje muzealne połączone ze zwiedzaniem dworu szlacheckiego z przełomu XVII/XVIII wieku. Niniejsza propozycja stworzona została w oparciu o autorski program zwiedzania uwzględniający organizację tematycznych warsztatów z wyrobu piernika figuralnego oraz opcjonalne zajęcia z zakresu ceramiki. Zajęcia połączone są z lekcją muzealną i odbywają się w piwnicach Dworu w Kopytowej, który niegdyś należał do sławnych z wypieku pierników Cystersów. Obecnie w byłym folwarku zakonnym mieści się Muzeum Kultury Szlacheckiej prezentujące wnętrza autentycznej tradycyjnej siedziby szlacheckiej – muzeum wnętrz i tradycji. Muzeum w 2013 roku otrzymało nagrodę Ministerstwa Kultury za najbardziej zadbany zabytek. Właśnie tu,
w piwnicach dworskich powstała interaktywna pracownia piernika – „Piernikarnia Kopytowska” świadcząca usługi z zakresu edukacji plastycznej – autorskie warsztaty twórcze skierowane do dzieci i młodzieży oraz całych rodzin.

 

Plan warsztatów piernikowego rękodzieła obejmuje:

 1. Zwiedzanie Muzeum Kultury Szlacheckiej w Kopytowej z przewodnikiem połączone z lekcją muzealną na temat lokalnych tradycji i kultury dawnej.
 2. Udział w kreatywnych warsztatach tworzenia pierników figuralnych lub tematycznych.

W programie warsztatów:

 • Uczestnicy zajęć zapoznają się z tradycjami wyrobu piernika oraz jego rodzajami.
 • Uczestnicy samodzielnie zagniotą ciasto piernikowe i wypełnią nim wybrane formy, oraz odtworzą zaprojektowane ozdoby piernikowe.
 • Stworzone pierniki zostaną wypieczone w piecu.
 • Powstałe prace będą pamiątka z pobytu w Muzeum Kultury Szlacheckiej.

Cennik usług:

 • Organizacja warsztatów – „Piernikowe warsztaty twórcze dla dzieci i młodzieży szkolnej w Muzeum Kultury Szlacheckiej” – 18 zł/osoba (w pakiecie z lekcją muzealną i zwiedzaniem muzeum).
 • Przybliżony czas trwania zwiedzania muzeum z przewodnikiem, oraz udziału
  w warsztatach z wyrobu piernika: 140 minut

 

 • Organizujemy również zajęcia z zakresu ceramiki „Ceramiczne inspiracje – warsztaty ceramiki” W ramach warsztatów uczestnicy zapoznają się z technikami modelowania i produkcji gliny oraz technikami zdobienia – 19 zł/osoba (w pakiecie
  z lekcją muzealną i zwiedzaniem muzeum)
 • Przybliżony czas trwania zwiedzania muzeum z przewodnikiem, oraz udziału
  w warsztatach z wyrobu piernika: 150 minut

 

PROMOCJA – PAKIET WARSZTATÓW PIERNIKOWYCH I CERAMICZNYCH ZE ZWIEDZANIEM MUZEUM KULTURY SZLACHECKIEJ – 30 ZŁ/OSOBA

 • Przybliżony czas trwania zwiedzania muzeum z przewodnikiem, oraz udziału
  w warsztatach z wyrobu piernika i ceramiki: 280 minut.
 • Organizujemy również ogniska z kiełbaskami dla grup szkolnych. Koszt – 12 zł/osoba.

 

IMG_20150211_153153

WARSZTATY CERAMIKI DLA WYCIECZEK SZKOLNYCH NA ZAMKU KAMIENIEC

Ceramiczne inspiracje – warsztaty ceramiki w murach Zamku Kamieniec – 19 zł/osoba

W skład pakietu wchodzi:

 • Organizacja warsztatów z ceramiki
 • Zwiedzanie obiektu oraz dwóch sal muzealnych z eksponatami zgromadzonymi w trakcie wykopalisk, oraz pamiątkami z czasów świetności zamku.
 • Podczas oprowadzania przewodnik przedstawia genezę powstanie komedii „Zemsta” Aleksandra Fredry, oraz historię zamku.
 • Zwiedzanie interaktywnej sali kar z działającymi eksponatami. Uczestnicy mogą sprawdzić działanie poszczególnych eksponatów, oraz wysłuchają powieści o mrokach średniowiecza dostosowaną do wieku zwiedzających.