Aktualności i wydarzenia

INFORMACJA O GODZINACH OTWARCIA 4 LISTOPADA 2023

W dniu 4.11.2023 r.obiekt będzie dostępny dla zwiedzająych w godzinach 10:30 -14:00
Z UWAGI NA BURZE I INTENSYWNE OPADY DESZCZU GODZINY OTWARCIA MOGĄ BYĆ RÓŻNE OD PODANYCH W PROFILU GOOGLE I NA STRONIE. INFORMACJI UDZIELAMY NA BIEŻĄCO  
W GODZINACH 9:00 - 17:00 POD NUMEREM 788837412

 
 
 

KORCZYNA JEJ HISTORIA I DAWNI MIESZKAŃCY

 

     

Na prośbę autora książki pt. „ Korczyna jej historia i dawni mieszkańcy” Pana Jana Białasa publikujemy kilka informacji na temat niniejszego wydawnictwa. Obszerna książka dokumentuje historię Korczyny od czasów przed jej powstaniem do wybranych zdarzeń obecnie. W pierwszej swej części porusza wiele ciekawych tematów m.in. dolę chłopów pańszczyźnianych, kalendarium wydarzeń związanych z powstaniem miejscowości i jej życia w dobie zaborów. W drugiej zaś autor zamieścił tabele i opisy służące mieszkańcom odnaleźć swoje korzenie. Książka wyjaśnia również w jaki sposób rozpocząć poszukiwania przodków na korczyńskim cmentarzu komunalnym. Wydawnictwo dostępne jest u autora Pana Jana Białasa, którego rodzina zamieszkuje bliskie sąsiedztwo zamku od dwunastu pokoleń. Osoby zainteresowane książką mogą się kontaktować bezpośrednio z Panem Janem Białasem pod numerem tel. 503014577. Autor z chęcią opowie o lokalnej historii. Więcej informacji uzyskacie w ruinach zamku w godzinach otwarcia obiektu.

WARSZTATY CERAMIKI DLA WYCIECZEK SZKOLNYCH NA ZAMKU KAMIENIEC

Ceramiczne inspiracje – warsztaty ceramiki w murach Zamku Kamieniec – 39 zł/osoba

Zajęcia kreatywne malarskie – malowanie na obrazkach z gipsu . Cena 25 zł/osoba (w cenie wstęp do muzeum)

W skład pakietu wchodzi:

  • Organizacja warsztatów z ceramiki
  • Zwiedzanie obiektu oraz dwóch sal muzealnych z eksponatami zgromadzonymi w trakcie wykopalisk, oraz pamiątkami z czasów świetności zamku.
  • Podczas oprowadzania przewodnik przedstawia genezę powstanie komedii „Zemsta” Aleksandra Fredry, oraz historię zamku.
  • Zwiedzanie interaktywnej sali kar z działającymi eksponatami. Uczestnicy mogą sprawdzić działanie poszczególnych eksponatów, oraz wysłuchają powieści o mrokach średniowiecza dostosowaną do wieku zwiedzających.