Oferta edukacyjna dla szkół

Oferta dla szkół została skonstruowana w myśl zasady — w zdrowym ciele zdrowy duch i obejmuje wiele elementów o charakterze edukacyjnym, historycznym oraz animacji plastycznej ukierunkowanej na rozwój kreatywności. Program animacji jest dostosowywany do wieku i potrzeb uczestników. Szczególnie polecamy zajęcia kreatywne — warsztaty tworzenia z gliny skierowane do dzieci i młodzieży szkolnej. Warsztaty mają na celu rozwój zdolności plastycznych, motoryki, pracy zespołowej i wyobraźni.

Zakres oferty obejmuje następujące części składowe, które można łączyć w pakiety:

  • Zwiedzanie ruin zamku Kamieniec oraz muzeum,
  • Zwiedzanie z przewodnikiem interaktywnej sali z narzędziami kar,
  • Zajęcia plastyczne, udział w warsztatach ceramicznych, pokaz pracy na kole garncarskim,
  • Organizacja ogniska na dziedzińcu zamkowym.

Promocje dla szkół:

Pakiet nr 1 — Zwiedzanie ruin zamku Kamieniec oraz interaktywnej sali tortur z przewodnikiem. Przewodnik w cenie biletu. Cena: 9 zł/osoba.

Pakiet nr 2 — Zwiedzanie ruin zamku Kamieniec oraz interaktywnej sali tortur z przewodnikiem, organizacja ogniska na dziedzińcu zamkowym. Cena: 20 zł/osoba.

Pakiet nr 3 — Zajęcia kreatywne – udział w warsztatach ceramicznych, zwiedzanie ruin zamku Kamieniec oraz interaktywnej sali tortur z przewodnikiem. Cena: 24 zł/osoba.

  • Organizacja ogniska płatna dodatkowo 11 zł/osoba.

Zwiedzanie ruin poza pakietami: 6 zł/osoba, przewodnik płatny dodatkowo: 25 zł (bilet wstępu do obiektu bez sali z narzędziami kar i usługi przewodnickiej)

Pełna oferta edukacyjna —Szczegóły oferty edukacyjnej w formacie PDF

Muzeum Zamkowe

Powstało w roku 1995 w dwóch wyremontowanych pomieszczeniach. Początkowo eksponowane były pamiątki z regionu oraz etnografia. Obecnie militaria i przedmioty związane z kolejnymi właścicielami zamku. Do najciekawszych należą: fragmenty kamieniarki renesansowej, portret Mikołaja Kamienieckiego, herb z bramy zamkowej, skrzynia skarbiec.

Muzeum Zamkowe otwierane jest w godzinach otwarcia ruin Zamku. Bilet wstępu na teren ruin obejmuje zwiedzanie Muzeum Zamkowego.